Sort by
  • Look Both Ways

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Don't Look Up

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • I'm Your Man

  • Moxie

    ★★★

  • Umbrella

  • Tentehar: Sensitive Architecture

  • Over the Moon

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Empty Places

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • And They Say I Am the Crazy One

  • Enormous

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Staggering Girl

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

  • Someone Great

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★½

  • Second Act

    ★★★

  • Green Book

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Generation Wealth

    ★★★

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Get Out

    ★★★★★

  • Last Days in Havana

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • Révolution école

  • Nocturnal Animals

    ★★★½