Sort by
  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Scrapper

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • A Christmas Story Christmas

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Lost King

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • All or Nothing: Arsenal

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½