Sort by

Jack has logged 27 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Men of Crisis: The Harvey Wallinger Story

Men of Crisis: The Harvey Wallinger Story

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry