Sort by

Jack has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Judy

Judy

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry