• Viy

    ★★★★

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • Ugetsu

    ★★★★½

  • The Flowers of St. Francis

    ★★★★½

  • I Walked with a Zombie

    ★★★½

  • Mad Love

    ★★★½

  • The Black Tower

    ★★★½

  • Lost Hearts

    ★★★½

  • The Treasure of Abbot Thomas

    ★★★½

  • The Signalman

    ★★★★

  • A Warning to the Curious

    ★★★★

  • Diabolique

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★★

  • Island of Lost Souls

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½