Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mixed by Erry

Mixed by Erry

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Holiday on Mars

Holiday on Mars

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Price of Family

The Price of Family

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
One Hundred Steps

One Hundred Steps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry