Sort by

Josh has logged 19 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry