Sort by
  • The Mauritanian

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

  • Songbird

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Life in a Year

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Extinction: The Facts

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • DTF

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

  • Black Water: Abyss

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★★

  • Capone

  • Normal People

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • McMillion$

    ★★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ½

  • The Grudge

    ★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Line of Duty

    ★★★

  • Blue Story

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Aftermath

    ★★