• All of Our Heartbeats Are Connected Through Exploding Stars

    ★★½

  • Crows Are White

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Scarborough

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • On My Mind

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Affairs of the Art

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Holidate

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • Please Hold

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Take and Run

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Dress

    ★★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½