Sort by

Justin has logged 94 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Honky Tonk Freeway

Honky Tonk Freeway

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Detective Conan: The Darkest Nightmare

Detective Conan: The Darkest Nightmare

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Army of One

Army of One

2020
×
Edit this entry  
25
Reckless

Reckless

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naruto: Legend of the Stone of Gelel

Naruto: Legend of the Stone of Gelel

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tough Guys Don't Dance

Tough Guys Don't Dance

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girls' School Screamers

Girls' School Screamers

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★
Edit this entry  
18
Trucks

Trucks

1997
×
½
Edit this entry  
18
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★½
Edit this entry  
16
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Edit this entry  
16
Memories

Memories

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cannon Fodder

Cannon Fodder

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Stink Bomb

Stink Bomb

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry