Sort by

jnstr has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Star

The Star

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fucking Bunnies

Fucking Bunnies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry