Sort by

Jo March has logged 125 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
10x10

10x10

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
I See You

I See You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ratchet

Ratchet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cuties

Cuties

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hug

The Hug

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry