Sort by

Jo March has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Starling

The Starling

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Gumby: The Movie

Gumby: The Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vault

The Vault

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Investigation

The Investigation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yellowstone

Yellowstone

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Edit this entry  
05
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry