• Sound of Metal

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Maniac

  • The Favourite

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Den of Thieves

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • The Post

    ★★★

  • Bright

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • As We're Told

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Ritual

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

  • Logan Lucky

    ★★★

  • American Made

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Shot Caller

    ★★★★

  • War Machine

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Mummy

  • Wonder Woman

  • Baywatch

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★½

  • Life

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Neal Brennan: 3 Mics

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★

  • Sleepless

    ★★

  • Why Him?

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • The Great Wall

    ★★

  • Silence

    ★★★★

  • Patriots Day

    ★★★

  • David Blaine: Beyond Magic

    ★★★

  • X-STORY

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance