• O Lobo Solitário

  • Rodovalho Azul-Tigrado

  • The Girl Who Stood Still

  • O teu nome é

    ★★★★

  • Terceiro Turno

  • A Questo Punto

  • Nightwatch

  • Nha Sunhu

  • Matilde Looks Back

  • The House from the North

  • Lethes

  • Cassandra Bitter Tongue

  • Armazónia

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Salamander Child

  • Buried News

  • Luca

    ★★★½

  • Ink

  • Loki

    ★★★★

  • Farrucas

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Nineteen on Fire

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Circle: The Afterparty

  • VO

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Ballerina

  • Save Ralph

  • Mondo Domino

  • Bad Trip

    ★★½

  • Seaspiracy

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Under The Clouds

  • A People’s Radio – Ballads from a Wooded Country

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Para outra maré

  • Moxie

    ★★½

  • Night for Day

  • Mitch-Match: Episode 22

  • Girl in the Basement

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Shangri-La

  • A Love Story

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Dreams I Recall

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Worn Out Words

  • Darwin's Notebook

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Flowers blooming in our throats