• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Far From the Tree

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

  • Normal People

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

  • Judy

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★