RSS feed for Jo

Jo has logged 24 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry