• Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Morbius

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Highway Nostalgic

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Boys

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

  • No Forgiven

  • Obsession and Perfection

  • Cry Macho

    ★★★

  • Exposto

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Areias

  • Old

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Save Ralph

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Grãos

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Man 2020

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Creating Together: A Fargo-Moorhead Community Theatre Documentary

    ★★★★★

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

  • Descendants 3

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Luccas Neto em: Uma Babá Muito Esquisita

  • The Secret Life of Pets 2

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Jurassic World: Fallen Kingdom