Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Believer

The Believer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Boys

The Boys

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
30
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry