Sort by

João has logged 25 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Weeknd: Live at SoFi Stadium

The Weeknd: Live at SoFi Stadium

2023
×
Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry