Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Pantani: The Accidental Death of a Cyclist

Pantani: The Accidental Death of a Cyclist

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mole

The Mole

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Home Team

Home Team

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Luc Longley: One Giant Leap

Luc Longley: One Giant Leap

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Waiter - A Toni Kukoč Story

The Waiter - A Toni Kukoč Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry