Sort by

joaopedrofaro has logged 17 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Francesca da Rimini

Francesca da Rimini

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Cave Man

Teenage Cave Man

1958
×
★★½
Edit this entry  
25
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adjustment & Work

Adjustment & Work

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BU・SU

BU・SU

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Boy from Hell

The Boy from Hell

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
La plage

La plage

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Bagi: The Monster of Mighty Nature

Bagi: The Monster of Mighty Nature

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cleopatra: Queen of Sex

Cleopatra: Queen of Sex

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Massacre

Love Massacre

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry