• The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Project Power

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • New York New York

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Map of Latin American Dreams

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Sergio

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Killer Camera Monsters

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Limbo

  • Klaus

  • The Fall

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Lucy in the Sky

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Three Summers

    ★★

  • The Platform

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • One Piece: Stampede

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Kardec

    ½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Our Planet

  • Arzok

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ½

  • Captain Marvel

    ★★

  • So Pretty

    ★★★½

  • The Children of the Dead

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Again Once Again

    ★★★½