Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
19
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Edit this entry  
15
Together

Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
½
Edit this entry  
04
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★½
Edit this entry  
01
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★
Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Edit this entry  
31
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paramore - Live In Detroit 2013

Paramore - Live In Detroit 2013

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Edit this entry  
29
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Spoils of Babylon

The Spoils of Babylon

2014
×
Edit this entry  
27
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
½
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
½
Edit this entry  
23
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★½
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry