kristen’s wig has logged 61 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Morning

Good Morning

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
½
Edit this entry  
18
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★
Edit this entry  
17
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Kundun

Kundun

1997
×
★½
Edit this entry  
17
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★
Edit this entry  
16
New York Stories

New York Stories

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★
Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Following

Following

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★½
Edit this entry