• Dune

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Vestiges

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • My Tender Matador

    ★★★★

  • ¿Hay Algo en Lugar de Nada?

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Public Trust

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★

  • The Perfect Candidate

    ★★★

  • Spider

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Perro bomba

    ★★★½

  • Polar

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Los Reyes

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Still Recording

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Woman at War

    ★★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Petit-Frère

    ★★★

  • Relaxer

    ★★½

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Stealing Rodin

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Princesita

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Wandering Soap Opera

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Nothing Factory

    ★★★★

  • The Summit

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Square

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Life

    ★★★½