Sort by
  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • In Anticipation of Jan Myrdal's Death

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Starling

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★

  • Persona Non Grata

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★