Sort by

Jobjörn has logged 194 entries for films during 2006.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beethoven's 2nd

Beethoven's 2nd

1993
×
Edit this entry  
29
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Get Real

Get Real

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
The Island

The Island

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bambi

Bambi

1942
×
★★
Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Edit this entry  
10
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Edit this entry  
10
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★
Edit this entry  
10
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Edit this entry  
05
Yamakasi

Yamakasi

2001
×
★★
Edit this entry  
05
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
Edit this entry  
05
Hook

Hook

1991
×
★★
Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Constantine

Constantine

2005
×
Edit this entry  
05
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
05
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★
Edit this entry  
05
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★
Edit this entry  
05
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
03
The Princess and the Warrior

The Princess and the Warrior

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★
Edit this entry  
01
God Save the King

God Save the King

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Absolon

Absolon

2003
×
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★
Edit this entry  
26
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Edit this entry  
26
Last Life in the Universe

Last Life in the Universe

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Zozo

Zozo

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Edit this entry