Sort by

Jobjörn has logged 44 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Edit this entry  
22
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Code 46

Code 46

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Panther

Panther

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
North Country

North Country

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Can Dialectics Break Bricks?

Can Dialectics Break Bricks?

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghosts with Shit Jobs

Ghosts with Shit Jobs

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Made in Dagenham

Made in Dagenham

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Edit this entry