Sort by

Jobjörn has logged 56 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Edit this entry  
27
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Father and My Son

My Father and My Son

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dangal

Dangal

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Square

The Square

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry