Sort by

Jobjörn has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond The Visible - Hilma af Klint

Beyond The Visible - Hilma af Klint

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry