• Framing Britney Spears

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Government House

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★

  • Mountains

    ★★★½

  • The Paracosmic Document

    ★★★

  • Uppland

  • Widows

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • King of Thieves

    ★★

  • Suspiria

    ★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • September 3, 2015

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★½

  • A Week with Azar

    ★★★

  • Assunta

    ★★★

  • School

    ★★

  • Nature_Nature

    ★★★½

  • The Dance of Love

    ★★★

  • Mile 22

    ★★★½

  • Slender Man

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ½

  • Erased,___Ascent of the Invisible

  • The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

    ★★★

  • A Room with a Coconut View

    ★★½

  • Gulyabani

  • Christopher Robin

    ★★

  • The Meg

    ★★★

  • Strong Waters

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Second Time Around

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

    ★★½

  • Walden

    ★★★½

  • History of Love

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Make Me Up

  • China Not China

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Free Dacians

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★½

  • The Image Book

    ½

  • Fainting Spells

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Apocalypse After

    ★½

  • The Lovetts

    ★★★

  • Donbass

    ★★★½

  • Apparition

  • MO摩ROC洛CO哥

  • Know What Is Above You

  • ЛINDA

  • Sixty Three Plastic Bottles and One Aluminium Can

  • Threshold

  • Atlas

  • Path