Sort by

Michael has logged 52 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★
Edit this entry  
30
History of Love

History of Love

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★½
Edit this entry  
26
Decision at Sundown

Decision at Sundown

1957
×
★★★★
Edit this entry  
26
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Halmoni

Halmoni

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Story of Self

Story of Self

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Where's My Education?

Where's My Education?

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Metamorphosis

Metamorphosis

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Spiders in Love: An Arachnogasmic Musical

Spiders in Love: An Arachnogasmic Musical

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lift Off

Lift Off

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hey Tiger

Hey Tiger

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Asthma

Asthma

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cholesterol

Cholesterol

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pug Adventures: A Journey into the Reproductive System

Pug Adventures: A Journey into the Reproductive System

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Playing Men

Playing Men

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
★

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Western Wild... or How I Found Wanderlust and Met Old Shatterhand

Western Wild... or How I Found Wanderlust and Met Old Shatterhand

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Day of the Dutch

Day of the Dutch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Triumph of the Wild

Triumph of the Wild

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cosmetic Emergency

Cosmetic Emergency

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Myth Labs

Myth Labs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Skelehellavision

Skelehellavision

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cats Amore

Cats Amore

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
What's On

What's On

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
There's a Pervert in Our Pool!

There's a Pervert in Our Pool!

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Secret Shame

My Secret Shame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
CittàGiardino

CittàGiardino

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Spreading the Seeds

Spreading the Seeds

2017
×
Edit this entry  
08
No Heaven on Earth

No Heaven on Earth

2017
×
Edit this entry  
08
36.6°C

36.6°C

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
California Dreams

California Dreams

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Tunnel

The Tunnel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Like the Mountain

Like the Mountain

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
If You Ask Me the Question

If You Ask Me the Question

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
River Divides, Work Connects

River Divides, Work Connects

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Very Short Film

A Very Short Film

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Possessive Pronouns

Possessive Pronouns

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Meanwhile

Meanwhile

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Days of Madness

Days of Madness

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Caniba

Caniba

2017
×
★★
Edit this entry