Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • See How They Run

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

  • Bigbug

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Free Guy

  • Old

  • The French Dispatch

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Ferry

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Rundfunk: Jachterwachter

  • The Invisible Man

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

  • 1917

    ★★★★½

  • The Wave

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Chernobyl

  • Booksmart

  • Fyre

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Welcome to Marwen

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

  • Green Book

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • The House That Jack Built

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Tully

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Square

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie