Sort by

Jovan has logged 440 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Blood

Cold Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Liberation of Skopje

The Liberation of Skopje

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Albert R.N.

Albert R.N.

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Day That Shook the World

The Day That Shook the World

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Broken City

Broken City

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Turkey Bowl

The Turkey Bowl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Panama

Panama

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry