Sort by

Jovan has logged 38 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
SuperFly

SuperFly

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Ruthless

The Ruthless

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Balkan Line

Balkan Line

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry