Sort by

jocelyn has logged 252 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★½
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Olivia

Olivia

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry