jocey has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
All We Had

All We Had

2016
×
★★★½
Edit this entry