Sort by

jocey has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Critters

Critters

1986
×
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read other review Edit this entry  
25
Twitches

Twitches

2005
×
Edit this entry  
24
Freaks

Freaks

1932
×
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Night at the Academy Museum

A Night at the Academy Museum

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
22
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
16
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry