jocey has logged 13 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spinster

Spinster

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry