Sort by

jocey has logged 15 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
This Is 40

This Is 40

2012
×
Edit this entry  
30
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry