• X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Cold Meridian

  • Better Days

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Olla

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Girl

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½