Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fright Fest

Fright Fest

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All I Need

All I Need

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
CKY

CKY

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Backwoods

Backwoods

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Down

Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slasher Party

Slasher Party

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thriller

Thriller

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry