Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
jodyeatworld

jodyeatworld

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for jodyeatworld
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • jodyeatworld’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Fright Fest

    Fright Fest 2018

    ★ Watched by jodyeatworld 27 May 2022

    this shit was ass!

  • Men

    Men 2022

    ★★★★ Rewatched by jodyeatworld 24 May 2022

    alright i sat on this overnight and started piecing shit together it was actually pretty fuckin good

  • Men

    Men 2022

    ★★★ Watched by jodyeatworld 23 May 2022

    this shit was kinda ass! good horror moments tho

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    Chip 'n Dale: Rescue Rangers 2022

    ★★★★★ Watched by jodyeatworld 21 May 2022

    did not expect to like this so much but god damn

  • Choose or Die

    Choose or Die 2022

    ★★★★ Watched by jodyeatworld 10 May 2022

    damn i had a lot of fun with this

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★★★★ Watched by jodyeatworld 05 May 2022

    GOD DAMN PAL WHAT A GOD DAMN MOVIE 


    THE HORROR ASPECTS WERE INCREDIBLE AND THEY DID AMERICA CHAVEZ SO WELL. ALL THE CHARACTER DEBUTS PUMPED ME THE FUCK UP AND THE MID CREDITS SCENE I THINK I WAS THE ONLY PERSON IN THE THEATER WHO GOT IT BUT I YELLED YOOOOO

  • All I Need

    All I Need 2016

    ½ Watched by jodyeatworld 04 May 2022

    god damn this sucked

  • Friday the 13th: A New Beginning

    Friday the 13th: A New Beginning 1985

    ★★★ Watched by jodyeatworld 01 May 2022

    you big dildo, eat your fuckin slop

  • Friday the 13th Part 2

    Friday the 13th Part 2 1981

    ★★★½ Watched by jodyeatworld 14 Apr 2022

    infinitely better than the first. moral of the story is stay at the bar all night cause that annoying guy never got killed iirc he just went to the after hours spot

  • Sonic the Hedgehog 2

    Sonic the Hedgehog 2 2022

    ★★★ Watched by jodyeatworld 11 Apr 2022 1

    i watched it

  • Morbius

    Morbius 2022

    ★½ Watched by jodyeatworld 05 Apr 2022

    i almost got kicked out of our theater from laughing when it wasn’t funny

  • Jackass Forever

    Jackass Forever 2022

    ★★★★★ Rewatched by jodyeatworld 05 Apr 2022

    i really hope this isn’t the last one

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 9
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro