Sort by

Joe has logged 62 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Train

The Train

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
26
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Waiting Women

Waiting Women

1952
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Take Care of Your Scarf, Tatiana

Take Care of Your Scarf, Tatiana

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soldier of Orange

Soldier of Orange

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Celia

Celia

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Undergods

Undergods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue

Blue

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry