• The Batman

  • Kimi

  • The Matrix Resurrections

  • West Side Story

  • Finch

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

  • Roald Dahl's The Witches

  • Freaky

  • Another Round

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

  • Quo vadis, Aida?

  • The Old Guard

  • Greyhound

  • Da 5 Bloods

  • The Way Back

  • Emma.

  • Palm Springs

  • Bombshell

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Collective

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Vast of Night

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • The Breadwinner

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

  • The Rider

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • The Little Hours

  • Silence

  • Sully

  • Colossal

  • Pitch Perfect

  • Unstoppable

  • Gomorrah

  • Zodiac

  • Miracle

  • K-19: The Widowmaker

  • Apollo 13

  • Crimson Tide

  • Jurassic Park

  • Dave

  • The Taking of Pelham One Two Three

  • The Conversation

  • The Friends of Eddie Coyle

  • Shoot the Piano Player

  • Guys and Dolls

  • The Night of the Hunter