Sort by
  • Society of the Snow

    ★★★½

  • The Killer

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Monster

    ★★★★

  • American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • A Trip to Infinity

  • My Policeman

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Fogaréu

    ★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • House of Gucci

    ★½

  • No. 10

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Kipchoge: The Last Milestone

  • Vortex

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Man Who Wanted to See It All

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Archipelago

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • 100UP

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Buladó

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • To the Moon

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Normal People

  • Undine

    ★★½

  • Gunda

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★