Jasper has logged 33 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pity

Pity

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strike

Strike

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return

The Return

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Catacombe

Catacombe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Still Life

Still Life

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hello Salaam

Hello Salaam

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Short but sweet

Short but sweet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
De spelende mens

De spelende mens

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Skógafoss

Skógafoss

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rey

Rey

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We

We

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Noble Intention

A Noble Intention

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry