• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Making a Murder

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Welcome to Darkmoor

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½