Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
Read the review Edit this entry  
20
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★
Edit this entry  
21
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bolt

Bolt

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Bolt

Bolt

2008
×
½
Read prior review Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Megamind

Megamind

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gooby

Gooby

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Panda Fighter

The Little Panda Fighter

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry